نکاتی که عکاسان هنگام عکاسی کودک باید رعایت کنند

نکاتی که عکاسان هنگام عکاسی کودک باید رعایت کنند

نکاتی که عکاسان هنگام عکاسی کودک باید رعایت کنند 

آتلیه کودک

در مقاله ی امروز قصد داریم تا راجع به نکاتی که اگر شما به عنوان یک عکاس در هنگام عکاسی کودک به آنها توجه کنید عکس های بهتری میتوانید بگیرید صحبت کنیم .

پس با ما همراه باشید .

سعی کنید نکاتی که امروز در این مقاله به شما میاموزیم را در عکاسی هایتان پیاده کنید تا کمتر دچار اشتباهات خجالت آور هنگام عکاسی کودک تان شوید .

میخواهیم چندین اشتباه مشترک که بین عکاسان تازه کار بیشتر مرسوم است را بیان کنیم . شاید شما هم این مشکلات را داشته باشید آتلیه کودک

 

 

نکته اول : 

 

این نکته اساسی ترین مسئله ای است که شما در هر نوع عکاسی ای باید حتما آن را رعایت کنید تا بعد ها به مشکل برنخورید . همین که عکاسی کودک شما تمام شد باید سریعا عکس ها را از روی مموری کارت بر روی لب تاپ و یا کامپیوتر خودتان منتقل کنید و سپس مموری را ریست کنید .

حتما حتما به خاطر داشته باشید که این کار را سریعا پس از اتمام عکاسی تان انجام دهید چرا که بسیار عکاسان بوده اند که به چنین مشکلی برخورد کرده اند و در مقابل مشتری شان بدقول شده اند . پس حتما عکس ها را در اسرع وقت به یک جای مطمئن منتقل کنید تا از پاک شدن و یا پریدن آن ها خودداری کنید .

 

نکته دوم :

 

همیشه یک کارت حافظه و یا همان مموری کارت اضافه همراه خودتان داشته باشید . 

خیلی زشت است که شما در حین عکاسی کودک باشید و یکدفعه حافظه مموری کارتتان تمام بشود و شما یک جایگزین نداشته باشید تا آن را عوض کنید . این اتفاق بسیار تاثیر بدی بر روی مشتری شما میگذارد باعث میشود شما یک عکاس آماتور و تازه کار به نظر بیایید .

آتلیه کودک

نکته سوم :

 

هنگام عکاسی حتما به خاطر داشته باشید که قبل از شروع عکاسی کودک تنظیمات دوربینتان را به گونه ای انجام دهید تا عکس ها با فرمت RAW ساخته و ذخیره شوند .

خیلی وقت ها پیش میاید که عکاس ها با فرمت JPEG عکاسی میکنند و به نظر میاید که از عکس شان هم راضی هستند  . شاید هم واقعا شرایط معقولی باشد و آن عکس ها با رضایت کامل به مشتری تحویل داده شود . اما یک نکته ای هست که زمانی که شما با فرمت JPEG عکاسی کودک میکنید دستتان هنگام ادیت و ویرایش آن عکس بسیار بسته است و در بعضی از شرایط عملا کاری از دستتان برنمیاد . پس بهترین کار این است که هنگام عکاسی کودک تنظیمات دوربینتان را بر روی فرمت RAW تنظیم کنید و با این فرمت عکاسی کنید و تا بعدا با مشکل مواجه نشوید .

 

دکمه تماس با ما