عکاسی فضای باز کودک ⭐⭐⭐⭐⭐

آتلیه عکاسی بُنسای برنده ی بیش از بیست مدال طلای جهانی (مشاهده جوایز و افتخارات) این افتخار را دارد تا از کودکان زیبای شما در فضای باز عکاسی نماید. جهت رزرو وقت عکاسی فضای باز در تلگرام کلمه ی عکاسی فضای باز را ارسال نمایید.

برای ارسال پیام کلیلک کنید

یا با شماره ی زیر تماس حاصل نمایید. 

۰۹۱۲۱۳۰۸۵۴۳

عکاسی کودک در باغ یا عکاسی با نور طبیعی یکی از شاخه های پر طرفدار در دنیای عکاسی کودکان است. تقریبا در اروپا و امریکا بیشتر عکاسی از کودکان (به غیر از عکاسی نوزاد) در باغ و فضای باز انجام می گردد . در ایران موضوع به گونه ی دیگری است و والدین ترجیح می دهند عکاسی از کودک خود را در استودیو انجام دهند.

این اتفاق دو دلیل دارد.

  • هزینه های عکاسی باغ کمی بیشتر از استودیو عکاسی است
  • عدم شناخت کافی نسبت به مزیت های عکاسی کودک در فضای باز

 

اهمیت و برتری های عکاسی کودک در فضای باز

۱.

جنس نور

به نظر می آید جنس نور خورشید و دمای رنگ (کلوین) آن دارای درخشندگی ویژه ای است. گرچه عکاسی در فضای باز سخت است و نور خورشید در بعضی موارد در خلاف جهت مطلوب ما می تابد اما اگر درست عمل کنیم این تهدیدات تبدیل بف فرصت خواهند شد.

 

۲.

آزادی عمل کودک

آزادی عکل کودک موضوع مهمی در عکاسی است. عکاسی کودک با بزرگسال فرق دارد. بهترین عکس های کودک آن هایی هستند که کودک در طبیعی ترین وضعیت خود قرار دارد. بازی می کند. می خندد . دنبال گربه و پروانه می کند. زمین میخورد. خاک بازی می کند و ... . واقعیت این است که فضای بزرگ و هوای تازه هر کسی را سر ذوق می آورد. خواه کودک خواه عکاس.

 

۳.

پس زمینه ها متعدد طبیعی

چمن زار ها – غروب خورشید – درختان – دیوار های کاه گلی – آبگیر ها و حوضچه ها – بوته های شمشاد – دسته های بزرگ کاه – پرندگان و حیوانات و ... این ها بخش کوچکی از تنوع دکور های طبیعی در عکاسی فضای باز هستند. یک باغ دو سه هزار متری از لحاظ تنوع برتری های چشمگیری نسبت به یک استودیو صد متری دارد. ( این به معنای برتری مطلق نیست – تنها معنای آن تفاوت و تنوع است).

 

۴.

تنوع فصل

طبیعی است که طبیعت تغییر می کند. عکاسی کودک در فضای باز این امکان را به ما می دهد که گذر عمر یا تنوع فصل ها را در زمان خودش ثبت کنیم. فرض کنیم کودک ما متولد پاییز است. چه چیز جذاب تر است ثبت عکس روز تولد کودک در یک فضای برگ ریز پاییزی. همین موضوع را به بهار تابستان و زمستان تعمیم دهید.

 

۵.

امکان انتخاب باغ های متنوع

شما می توانید بر مبنای سلیقه یا بودجه مورد نظر خود باغ های متعددی را انتخاب نمایید.

می توانید به مقاله ی بهترین باغ های عکاسی کودک در تهران رجوع نمایید.

 

۶.

دارای پارکینگ مناسب

شما برای عکاسی فضای باز کودک به تجهیزات و وسایل متعددی نیاز دارید. لباس و تزیینات – کمی خوراکی – آب – شانه و برس و ... . پس چه بهتر که تا داخل باغ با ماشین شخصی بروید.

 

۷.

انتخابی برای سخت پسندان

اگر دنبال تفاوت هستید عکاسی فضای بار کودک یک انتخاب مناسب است. منوط به اینکه یک مجموعه ‌ی حرفه ای را برای این کار انتخاب نمایید. البته حتما این موضوع را در نظر بگیرید که قبل از انتخاب باید سلیقه خود را بشناسید و آن را با عکس هایی که میبینید مقایسه کنید. سبک های عکاسی متفاوت است.

 

۸.

متمایز بودن

ما به آینده ی فرزندمان توجه را بدهکاریم. دادن شان و شخصیت به انسان و اعتماد به نفس و خویشتن دوستی از دوران کودکی شکل می گیرد. القا این احساس به کودک که شما مهم هستید از این روزگار شروع و احساس و اثراتش در بزرگسالی پدیدار می گردد. یکی از مواردی که می تواند در شکل گیری این احساس اعجاب انگیز کمک کند مورد توجه قرار دادن کودک به واسطه ی سوژه ی عکاسی است. القا و اثبات این احساس که شما مرکز توجه هستید.

 

نکاتی که باید در زمینه ی عکاسی کودک در فضای باز به آن توجه نماییم.

۱.

بهترین زمان برای عکاسی کودک در فضای باز

ساعات ابتدایی روز و انتهایی عصر بهترین ها هستند. در این ساعات نور رنگ طلایی و گرم تری دارد و همچنین مایل و ملایم می تابد.

 

۲.

چگونه توجه کودکان را جلب کنیم؟

قبل از هر چیز لازم است بدانیم که الزاما لازم نیست در همه ی عکس ها کودک به دوربین نگاه کند. همین قدر که مشغول کار جذابی باشد شروع خوبی است. اما جواب صحیح تر برقرار مناسب و موثر با کودک است. اعتماد او را جلب می کنیم و با او همبازی می شویم. کودکان به خوبی می دانند که بهترین و مورد اعتماد ترین افراد همبازیان هستند.

 

۳.

چه تجهیزاتی لازم داریم؟

ابتدا با آتلیه تماس بگیرید. سن – جنس – خلق و خوی کودک شما در تصمیم نهایی موثر است. پس نگران نباشید.

تلفن های تماس

۰۹۱۲۱۳۰۸۵۴۳

۷۷۱۹۱۶۵۹

۷۷۱۸۹۶۲۴

دکمه تماس با ما