آتلیه کودک⭐⭐⭐⭐⭐

عکاسی کودک به عکاسی گفته می شود که بازه ی سنی پنج ماهه تا هفت سایه رو پوشش می دهد. 

در حقیقت پنج ماهگی شروع توانایی های نوزاد است. اولین لبخند ها ٬ اولین توانایی در نشستن با کمک ٬ اولین واکنش ها به اشیا و پیرامون و میمیک و تغییرات چهره در عکاسی کودکان در این سن قابل مشاهده است.

استودیو عکاسی بنسای با تخصص بر عکاسی کودک٬ عکاسی نوزاد و عکاسی بارداری (عکاسی حاملگی) معتبرترین آتلیه کودک در شرق تهران است که با توجه به سابقه و رزومه ی کسب شده در این سال ها از شناخته شده ترین استودیو های عکاسی کودک در ایران است. 

 

 آتلیه کودک و شرایط مناسب برای عکاسی

اول: انتخاب لباس مناسب : این پروسه با راهنمایی کارشناسان هنری استودیو بن سای و با توجه به داشته ها و سلایق خانواده ها انجام می شود. به طوری که عزیزی که برای عکس کودک خود با استودیو تماس میگیرد پس از تعیین وقت چند دقیقه ای تحت مشورت و راهنمایی عکاسان آتلیه کودک بنسای قرار می گیرد و با توجه به سن٬ جنسیت و سلیقه ی والدین راهنمایی مناسب را دریافت می کند. 

دوم: شرایط و آمادگی کودک: ‍در این مورد همکاران ما در مورد ساعت خواب و خلق و خوی کودم سوالاتی می پرسند و راهکار هایی را برای ارتباط صحیحتر برای عکاسی کودک را به شما پیشنهاد می  کنند. بهتر است به نکات مرتبط با عکاسی کودک توجه داشته باشیم. خروجی و کیفیت کار وامدار توجه شما به این اصول است.

سوم: برقراری ارتباط: آتلیه کودک باید از یک قاعده مهم پیروی کند٬ لذت بردن کودک از حضور در محیط. اگر کودکان شما در این محیط مشغول بازی شوند و اعتماد لازم را از محیط کسب کنند بی شک همه ی امور عکاسی از کودک به خوبی پیش خواهد رفت. 

چهارم: اکسسوار. در واقع همان دکور ها و تجهیزات تزیینی و دکوری است که در عکس ها استفاده می شود . گرچه  استودیو عکاسی بنسای رویکرد «مینامالیست» را در دستور کار خود دارد ولیکن این به معنی بی دکور بودن عکس ها نیست. انتخاب خلاقانه المنهای مناسبتی مثل عکاسی با تم دندونی ٬ عکاسی با تم نوروز ٬ عکاسی با تم یلدا٬ عکاسی با تم کریسمس٬ عکاسی با تم بهار٬ عکاسی با تم تابستان٬ عکاسی با تم پاییز٬ عکاسی با تم زمستان٬ عکاسی با هفت سین٬ عکاسی با تم تولد و بقیه دکور های غیر مناسبتی کار دقیقی است که توسط کارشناسان هنری استودیو بنسای و مستقیما زیر نظر مدیر استودیو و به صورت فصلی انجام می گردد.

پنجم: نورپردازی در عکاسی: عکاسی یعنی ثبت نور٬ کنترل و مدیریت نور یک تخصص است. تخصصی جدی که مستلزم آموزش و صرف زمان است. نمونه های استودیو بن سای را با دقت ببینید و تا با معنای دقیق نورپردازی در عکاسی آشنا شود. به دلیل فقر بصری که اکثر ما را شامل می شود متاسفانه تشخصیص آتلیه کودک خوب و بد برای عام مردم سخت است. لیکن بهتر است با دیدن عکس های خوب ذائقه ی بصری خود را تقویت کنیم  و در مقابل سودجویی و منفعت طلبی آتلیه هایی که توانایی و تخصص کافی  برای عکس برداری خوب از کودکان را ندارند بگیریم.

عکاسی یک تخصص ٬ علم ٬ هنر و مهارت است که در دنیا تا مقطع دکترا تدریس می گردد. اما متاسفانه در ایران تعداد انگشت شماری آتلیه تخصصی کودک و نوزاد و بارداری در ایران مشغول به کار هستند که این کار را به صورت اصولی و آکادمیک و با متود های وز دنیا انجام می دهند.

 

دکمه تماس با ما