ایده عکاسی نوزاد

ایده عکاسی نوزاد

ایده عکاسی نوزاد 

 

موضوع مقاله ی امروز آتلیه کودک بن سای ایده های پر کاربرد در عکاسی نوزاد است که هر نوزادی باید حتما یکی از این عکس ها را داشته باشد .

عکس نوزاد

عکاسی نوزاد از لذت بخش ترین شاخه های عکاسی است  . در این سن نوزاد اولین نوبت عکاسی خود را دارد و عملا هیچ گونه تجربه ای در این زمینه ندارد و تمام احساسات و حالت های چهره و بدنش غیرقابل کنترل است و کنترل آنها برعهده ی عکاس یا دستیارش و یا گاهی اوقات والدین نوزاد است . 

لذتی که در عکاسی نوزاد ، برای عکاسان موجود است  مستقیما از پاکی و معصومیت این فرشته های کوچک سرچشمه میگیرد . 

البته عکاسان جوان و بی تجربه باید بدانند که عکاسی نوزاد  اصلا کار راحتی نیست و برعکس بسیار دشوار و مشکل است و در تمام عکاسی ها میتوان درجه ی سختی اش را در صدر جدول قرار دارد . 

جالب است بدانید نوزادان آنقدر غیرقابل پیش بینی  و حساس هستند که حتی برای عکاسان با تجربه و حرفه ای هم چالش برانگیزند و آنها را نگران میکنند . 

عکس نوزاد

قبل از شروع به عکاسی شما باید بدانید که به عنوان یک عکاس حرفه ای و با تجربه چه کارهایی را باید انجام بدهید .

 

به عنوان یک عکاس حرفه ای باید بدانید که نوزاد را در چه حالت هایی قرار دهید . باید با توجه به هدفی که از عکاسی دارید ژست ها و حالت های کودک را هماهنگ کنید و سپس عکاسی کنید . 

عکس نوزاد

اما مهم تر از آن باید تحت هر شرایطی راحتی نوزاد را فراهم کنید . دمای اتاق باید برای بدن نوزاد مناسب باشد  و لازم است بدانید که دمای مناسب برای نوزاد با بزرگسال فرق میکند و دمای اتاق باید بیشترین راحتی را برای نوزاد فراهم کند . 

 

۱.در این حالت شما باید کودک را دمر بخوابانید و دست های او را زیر چانه ش قرار دهید ، در این حالت بهتر است که از کلاه یا تل یا هدبند زیبایی هم استفاده کنید . 

توجه داشته باشید این ژست ژستی است که اگر بتوانید به خوبی دربیاریدش عکس بسیار زیبایی میشود . 

 

۲.حالت دوم حالتی است که قبل از انجام دادنش بهتر است اول با والدین هماهنگ بکنید چرا که در این حالت  نوزاد باید کاملا لخت باشد و برخی از والدین با لخت بودن فرزندشان راحت نیستند و دوست ندارند این اتفاق بیوفتد .

اما ناگفته نماند که این ژست از بهترین ژست ها برای نشان دادن بیشتره زیبایی های تن نوزاد و تمامی چین و چروک هایش است .

کودک را درون سبدی چوبی یا حصیری که با پارچه های پشمیه نرم پوشیده شده است بگذارید و مانند بقچه کمی درهم بپیچیدش . 

جوری که ترجیحا دست هایش زیر سرش قرار بگیرند . 

 

۴.یکی دیگر از ژست های معروفه عکس نوزادی ، پیچیدن نوزاد لای ملحفه است که اکثر عکاس های حرفه ای این کار را در آتلیه نوزاد انجام میدهند . این ژست تقریبا میتوان گفت ژست سخت و دشواری است اما با گذر زمان و چندین بار امتحان کردنش قلق کار دستتان می آید و میتوانید به راحتی و کمی کلنجار رفتن با نوزاد به زیبایی قنداقش کنید .

 

دکمه تماس با ما