نکات عکاسی کودک

نکات عکاسی کودک

عکاسی کودک

 

ثبت لحظات ارزشمند و خاطرات زیبای کودک توسط والدینش علاوه بر داشتن یادگاری یک جور راه انتقال احساسات آن ها به فرزندشان است که بسیار اهمیت دارد و مهم است و همانطور که میدانید ثبت این دوران و به یادگار گذاشتن آن ها برای فرزندان تاثیر به سزایی در اعتماد به نفس آن ها در آینده و نقشی که قرار است در جامعه ایفا کنند دارد .

 

برای عکاسی کودک با توجه به نظر والدین و راحتی آنها و کوچولویشان شما میتوانید عکاسی را در آتلیه کودک ، فضای باز و یا در منزل انجام دهید .. بسته به نظر والدین و خصوصیات اخلاقی خوده کودک .

شما برای داشتن یک عکاسی کودک موفق باید به برخی نکات توجه خاصی داشته باشید و آن ها را رعایت فرمایید

 

نکاتی مانند افزایش صبر و حوصله تان در زمان های طولانی مدت عکاسی ، چگونگی رفتار با کودکان در سنین مختلف و  ..

 

شناخت خلق و خوی کودک

 

شما به عنوان یک عکاس حرفه ای باید قبل از شروع عکاسی کودک با خلق و خوی سوژه ی کودک خود آشنا بشوید و بدانید که او چجور اخلاقیاتی دارد و چگونه باید هنگام عکاسی با او رفتار کنید . در غیر این صورت اگر باشد مطمئن باشید که نمیتوانید یک عکاسی کودک خوب و راحت را پیش ببرید و قرار است به مشکلات زیادی با او دچار شوید .

 

در ابتدا سعی کنید قبل از ورود به استودیو کودک کمی با پدر و مادر کوچولو صحبت کنید و راجع به فرزندشان از آن ها اطلاعات بگیرید و سپس مرحله ی دوستی با کودک را آغاز کنید .

سعی کنید کم کم این کار را کنید . کودکان هیچوقت حرکت های یکدفعه ای را دوست ندارند و به شدت از چنین رفتارهایی دوری میکنند . پس شما باید طبق خواسته ی آن ها پیش بروید و آرام آرام دوستی صمیمانه ای بین خودتان ایجاد کنید .

 

وقتی کودک با شما دوست شد و دیدید که آماده ی عکاسی است حالا میتوانید دوربینتان را بردارید و با توجه به ژست های مختلفی که کودک قادر به انجام دادنشان است از او عکاسی کنید .

این را هم بدانید که لازم نیست همیشه به کودک حالت و ژست خاصی بدهید گاهی اوقات  تنها کافی است کودک خودش باشد . 

به اضافه اینکه عکس های طبیعی و فارغ از هر گونه حالت مصنوعی ای بیشتر خواهان دارند و زیبایی شان بیشتر است .

 

 

 

 

عکس کودک

 

 

دکمه تماس با ما