آموزش عکاسی نوزاد ۲

آموزش عکاسی نوزاد ۲

آموزش عکاسی نوزاد ۱

 

زمان مناسب عکاسی نوزاد کی است ؟

 

 

این سوال سواله بسیاری از والدینی هست که به تازگی کوچولویشان به دنیا آمده است و میخواهند او را برای عکاسی نوزاد به آتلیه نوزاد بیاورند .

غالبا زمان مناسب عکاسی نوزاد پونزده روزه اول تولد نوزاد است اما برخی از خانواده ها تاکید خاصی برای عکاسی پرتره از کوچولویشان دارند به همین دلیل شما هنگام وقت دهی باید این مسئله را نیز در نظر بگیرید که اغلب نوزادان در هفته ی اول مشکلات پوستی ای شامل آکنه دارند که هرچقدر آن ها کمتر باشند برای عکاسی پرتره مناسب تر است . پس سعی کنید هنگام وقت دهی این مسئله را نیز در نظر بگیرید .

 

و البته فراموش نکنید که هنگام تعیین زمان برای عکاسی نوزاد نظر والدین را نیز حتما بپرسید تا بعدا دچار مشکل نشوید .

 

قبل از اینکه بخواهید عکاسی نوزاد را شروع کنید سعی کنید حتما یک مکالمه ی هرچند کوتاه با والدین راجع به خلق و خوی کوچولو داشته باشید . هرچقدر با شناخت بیشتر از نوزاد وارد آتلیه نوزاد شوید کار عکاسی تان روون تر و سریع تر پیش میرود .

به اضافه اینکه صحبت با والدین باعث میشود استرس و اضطراب بی جای آن ها کمتر بشود و بتوانند با آرامش بیشتری در عکاسی نوزاد حضور داشته باشند که این به نفع شما نیز است .

 

حال میرسیم به مهم ترین نکته در عکاسی نوزاد

عکاسی نوزاد

حتما حتما قبل از دست زدن به نوزاد دستانتان را بشورید و آن ها را ضد عفونی کنید .

نوزادان بدن و پوستی به شدت حساس دارند که ممکن است با تنها یک بار تماس با میکروب بیمار بشوند .

نوزادان بسیار در برابر بیماری و آلودگی آسیب پذیر هستند و این وظیفه ی شما است که به عنوان یک عکاس بتوانید شرایطی را برای او فراهم کنید که کم ترین خطر ممکنه را برایش داشته باشد .

و حتما به یاد داشته باشید که اگر مریضی و یا سرما خوردگی دارید جلسه ی عکاسی را کنسل کنید و اصلا و ابدا تحت هیچ شرایطی عکاسی نوزاد انجام ندهید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکمه تماس با ما