اشتباهاتی که در آتلیه کودک نباید رخ دهد ۱

اشتباهاتی که در آتلیه کودک نباید رخ دهد ۱

اشتباهاتی که در آتلیه کودک نباید رخ دهد

 

 

در مقاله ی امروز میخواهیم چندین نکته برای اشتباهات رایجی که عکاسان در طول عکاسی کودک در آتلیه کودک انجام میدهند به شما آموزش دهیم .

سعی کنید از انجام این اشتباهات خودداری کنید .

 

غالبا بهترین عکاسان کودک در  آتلیه کودک کسانی هستند که در وحله اول میدانند سوژه ی آن ها با دیگر سوژه ها فرق میکند و باظرافت و لطافت بیشتری باید با آن ها رفتار شود .

چرا که کودکان موجودات کوچولو و حساسی هستند که شما باید به شدت حواستان به رفتارهایتان با آن ها باشد در غیر این صورت میتوانید صدمات جبران ناپذیری را برای آن ها بوجود بیاورید .

 کودکان روحیاته بسیار بسیار لطیفی دارند و دنیای آن ها کاملا با دنیای آدم های بالغ متفاوت است لذا در  آتلیه کودک عکاس کودک باید به شدت حواسش به رفتارش با کودک باشد . 

 در ادامه مطلب سه تا از اشتباهات رایج در عکاسی کودک را آورده ایم و میخواهیم راجع بهشان بحث و گفت و گو کنیم .

 

اشتباه اول :

تمامی کودکانی که نرمال و عادی باشند کودکانی پر جنب و جوش و شیطون هستند و این که شما از آن ها بخواهید تکان نخورند ، ثابت یک جا بایستند و سروصدا و شیطونی نکنند کاملا اشتباه و خلاف ذات آن ها است .

و مطمئن باشید که آن ها به حرف شما گوش  نمیکنند و اجازه نمیدهند که بهشان دستور دهید و امر و نهی کنید .

پس اگر در حین عکاسی کودک چنین امر و نهی هایی از شما سر بزند قطعا با مخالفت و گاهی تند خویی های کوچولو مواجه میشوید .

 

حال چگونه باید این مشکل را رفع کنیم و با کوچولو دوست شویم ؟

 

شما درحال کار در یک آتلیه کودک هستید و این به این معنا است که شما  بسیار بسیار وسیله های بامزه و جالب برای بازی و سرگرم کردن کودک دارید که میتوانید از آن ها استفاده کنید .

 

پس سعی کنید با وسیله های جذابی که در دکور هایتان برای بازی وجود دارد سر آن ها را گرم کنید با هاشان دوست شوید .

 

توجه د اشته باشید که عکاسی کودک ابدا یک شغل پیچیده و سخت نیست . تنها لازم است تا شما کمی حصار های بیرونی خودتان را بشکنید و با آن ها  هم تراز شوید .

زمانی که کودکان متوجه بشوند که شما خودتان را در سطح او می بینید و هیچ دیدی از بالا به او ندارید آن ها نیز سریعا گارد خود را پایین میاورند و به راحتی با شما دوست میشوند .

 

عکس کودک

ادامه مطلب در مقاله ی بعدی ...

این مطلب در ۶ آبان ۹۸ آپدیت شده است !

 

دکمه تماس با ما