آموزش عکاسی کودک در آتلیه کودک بن سای

آموزش عکاسی کودک در آتلیه کودک بن سای

آموزش عکاسی کودک

 

عکاسی کودکان اللخصوص اگر پنج سال به پایین باشد بسیار بسیار چالش برانگیز است . اگر قبلا این کار را انجام داده باشید و یا انجام دادنش را تماشا کرده باشید مطمئنا خودتان متوجه این موضوع شده اید که چقدرکار سخت و دشواری است . 

بیشتر عکاسی های سخت مربوط میشود به کودکانی که ترسو هستند و یا ارتباط گیری دشواری با دیگر انسان ها و اللخصوص غریبه ها دارند .

 

در این مقاله سعی میکنیم نکاتی را به شما آموزش دهیم که به کمک آن ها عکاسی کودک بهتری داشته باشید .

کودکان غالبا توجه طولانی مدت به شما ندارند و احتمال خیلی زیاد با شما خوب همکاری نمی کنند . در این صورت شما باید حقه های زیادی داشته باشید تا بتوانید در طول زمان ۲ ساعته ی عکاسی کودک در آتلیه کودک توجه کودک را به کمک آن ها جلب کنید .

و یا دمدمی مزاج و غیر قابل پیش بینی میشوند . خلق و خوی کودکان در یک ثانیه میتواند عوض شود و از یک بچه ی شیرین به یک بچه ی اخمالو و غرغرو بشوند .

در این شرایط سعی کنید یک استراحت ۵ یا ۱۰ دقیقه ای به کودک بدهید و از پدر یا مادر بخواهید که کودک را به بیرون از استودیو کودک ببرند و کمی بیرون بچرخانند و یا کارتون مورد علاقه اش را در گوشی برایش بگذارند . فرقی نمیکند چطور فقط شما باید او را از موده بداخلاقی دور کنید و نذارید که واردش بشود .

اما تحت هر شرایطی آن ها باز هم فرشته های خدا بر روی زمین هستند .

 

با این حال این مسئله عکاسی از آن ها را ابدا آسون نمیکند و شما اگر مایل به عکاسی کودک هستید باید صبرتان را افزایش دهید و سعی کنید تحت هر شرایطی آرامشتان را حفظ کنید .

سعی کنید یک استراتژی ایجاد کنید تا بتوانید به عنوان یک روشی که مخصوص خودتان است در عکاسی از آن استفاده کنید .

عکس کودک لخت

با بچه ها دوستانه رفتار کنید !

به گونه ای که فضای آتلیه کودک کاملا عوض بشود و جوی شاد و دوستانه به وجود بیاید .

این مهم ترین قسمت کار شما است که اگر بتوانید به خوبی در آن موفق بشوید آنقدری خوش شانس خواهید بود که بتوانید عکس خوب بگیرید .

در عکاسی کودک تنها دست گرفتن دوربین و آماده عکاسی کودک شدن کافی نیست . شما باید با کودک حرف بزنید و ارتباط خوبی برقرار کنید . آنقدر خوب که او به راحتی حرف شما را گوش دهد و اینگونه کارتان را راحت کند .

اگر لازم است هم باید به تبدیل به یک دلقک شوید . چرا که آموزش لبخند زدن به کودکان اصولا با واکنش منفی روبرو میشود و جواب نمیدهد .

بخندید ، جوک بگویید و با او بازی کنید تا بتوانید لبخند کودک را ببینید . حتی میتوانید از آن ها بخواهید نخندند تا به عمد و برعکس حرف شما لبخند بزنند .

 

در عکاسی کودک شما باید تا حد ممکن سریع عمل کنید .

چرا که کودکان حرکات یک دفعه ای و لبخند های یهویی زیاد انجام میدهند و اگر شما در آن لحظه حواستان به کودک نباشد ممکن است یک سوژه ی خوب را از دست بدهید .

عکس کودک

وقتی یک دکور جدید را می چینید چند دقیقه ی اول بسیار حیاتی و بهترین زمانی هست که شما میتوانید عکس های زیبا خلق کنید چرا که بعد از چند دقیقه آن ها تمرکزشان را از دست میدهند و روی برمیگردانند .

 

برای اینکه بتوانید عکس هایی بگیرید که کودک دقیقا به لنز دوربین نگاه میکند از والدین بخواهید تا بیایند پشت سر شما بایستند و با او  بازی دالی انجام دهند .

و درنهایت سعی کنید او را به بهانه ی جایزه دادن گولش بزنید تا کمک کند به عکاسی کودک شما و در نهایت یادتان نرود که حتما جایزه ای که قولش را به آنها داده اید را بدهید . 

عکس کودک

 

 این مقاله در ۲۳ آبان ۹۸ آپدیت شده است !

دکمه تماس با ما