عکاسی کودک با ژست طبیعی

عکاسی کودک با ژست طبیعی

عکاسی کودک با ژست طبیعی

 

از زیبا ترین سوژه های عکاسی دنیا کودکان هستند . همه آن ها را دوست دارند اما هرکسی قادر به عکاسی کودک به صورت حرفه ای و لذت بخش نیست . مخصوصا در آتلیه کودک

عکاسی از این موجودات ناز و دوست داشتنی و شیرین مشکلات خاص خودش را دارد که شما برای اینکه بتوانید عکس های زیبا و طبیعی از آن ها بگیرید باید یاد بگیرید که چگونه با این مشکلات کنار بیایید 

برای داشتن یک عکاسی کودک موفق تنها کافی است کمی خلاق و پر تلاش باشید .

در این مقاله چندین نکته ی مفید برای داشتن یک عکاسی کودک موفق به شما می آموزیم اما شما نیز باید ذوق و سلیقه تان را هنگام عکاسی کودک به کار بگیرید .

 آتلیه کودک

اول از همه شما قبل از شروع عکاسی کودک باید آمادگی کامل داشته باشید . از هر لحاظی باید شما آماده باشید چرا که هنگام عکاسی کودک امکان رخداد هر چیزی هست و شما باید بتوانید به عنوان یک عکاس حرفه ای کاملا بر روی شرایط تسلط داشته باشید و بتوانید آن را کنترل کنید .

عکاسی کودک از کوچولوهای شیرخواره و یا زیر دو سال غالبا دو تا سه ساعت از شما زمان می گیرد و احتمال خستگی شما در این نوع عکاسی کودک ها بالا است پس بهتر است شب قبل از عکاسی کودک به خوبی استراحت داشته باشید تا در طول عکاسی به مشکل برنخورید .

 

اما عکاسی کودک از کوچولوهای بالای دو سال اگر همکاری لازم را با عکاس داشته باشند اصولا بیشتر از یک و یا دو ساعت طول نمی کشد .

لازم است بدانید که این ساعت ها تقریبی هستند و بسته به همکاری کوچولو ها با شما متغیر هستند .

 آتلیه کودک

اگر هنوز عکاسی کودک را آغاز نکرده اید وقتش است که یک سری چیز ها را چک کنید .

قبل از شروع عکاسی کودک بهتر است کوچولو را سیر کنید و به طور کامل غذایش را بدهید به اضافه اینکه کودک باید قبل از شروع عکاسی کودک خواب کافی داشته باشد تا بتواند هنگام عکاسی پر نشاط و هیجان زده باشد .آتلیه کودک

 

این نکته را بدانید که اگر کوچولویتان به خوبی استراحت کرده باشد و شکمش نیز سیر باشد احتمال همکاری اش با شما بسیار بالا می رود و به راحتی میتواند بازی و شیطنت کند .

 

یکی دیگر از مسائل مهم در عکاسی کودک داشتن لباس مناسب و زیبایی است که ترکیب خوبی نیز با پس زمینه و فضای اطراف کودک و دکور داشته باشد .

اما اشتباه نکنید . برخی از مادر و پدر ها فکر میکنند به هر قیمتی باید لباس زیبا تن فرزند خود کنندآتلیه کودک . 

شما به عنوان یک عکاس باید این مسئله را مدیریت کنید و اگر دیدید کودک در لباسی راحت نیست و یا عدم علاقه اش به آن باعث عوض شدن خلق و خویش میشود سریعا از والدینش بخواهید تا لباس را عوض کنند و لباسی را تن کوچولو کنند که او نیز دوستش داشته باشد و با آن راحت باشد .

 

نکته مهم دیگر شروع عکاسی کودک است .

پیشنهاد میشود که آغاز عکاسی را در مکانی انجام دهید که برای کودک آشنا است و کودک قبلا در آن مکان حضور داشته است .

میتوانید او را به پارک مورد علاقه اش ببرید و زمانی که دارد با شادی و نشاط بازی می کنند عکاسی کودک خود را شروع کنید .

 

برای اینکه بتوانید عکس هایی با ژست های طبیعیآتلیه کودک از کودک بگیرید شما نباید هنگام عکاسی کودک از پدر و مادر سوژه بخواهید که او را بخندانند .

 

و در آخر به یاد داشته باشید که شما زمانی یک عکاس حرفه ای کودک میشوید که بتوانید خودتان به تنهایی تمامی عناصر حاضر در صحنه عکاسی کودک را مدیریت کنید . 

عکس کودک

 

 

این مطلب در تاریخ ۲۴ مهر ۹۸ آپدیت شده است !

 

دکمه تماس با ما