عکاسی کودک با نور ثابت

عکاسی کودک با نور ثابت

عکاسی کودک با نور ثابت

 

در عکاسی کودک نورپردازی بلوک سازنده ی اصلی است که یادگیری نحوه استفاده از آن به نفع خودتان است تا بتوانید یک عکس معمولی را به یک عکس کودک زیبا و حرفه ای تبدیل کنید .

در عکاسی کودک بسیاری از عکاسان کار خود را با نور طبیعی شروع میکنند و سپس به کار با آتلیه کودک و تجهیزات حرفه ای و تخصصی میرسند .

چرا که وقتی شما بتوانید با امکانات کم کاری حرفه ای به مشتری تان تحویل دهید دیگر کار کردن با تجهیزات تخصصی کاری ندارد و بسیار آسان است .

اما نکته ی قابل توجه این است که گاهی اوقات شما به نور مصنوعی نیز احتیاج پیدا می کنید .

با ما همراه باشید تا در ادامه چندین نکته راجع به نورپردازی به شما آموزش دهیم .

 

اسپیدلایت :

اسپیدلایت ها چراغ های باطری خور و قابل حملی هستند که میتوانند به وسیله کفشک به بیشتر دوربین های عکاسی کودک متصل شوند .

به اضافه اینکه با متصل کردن آن ها به یک پایه نور و سپس فعال کردنشان از طریق تریگر های بی سیم میتوان در خارج از دوربین نیز ازشان استفاده کرد .

استروب :

استروب ها چراغ هایی بزرگ تر و غالبا قوی تر در عکاسی کودک هستند که به پایه های نور متصل میشوند و به وسیله تریگر های بی سیم فعال میشوند .

اسپیدلایت ها و استروب ها جفتشان زمانی که فایر یا زده میشوند نور قوی ای را ساطع میکنند .

 

نور ثابت :

 

نور های ثابت همیشه در تمام مدت زمانی که روشن هستند نور تولیدی را منتشر میکنند . 

در زمان های قدیم از این نور ها برای تولید ویدیو استفاده میکردند .

این نور ها پس از مدت زمان طولانی ای که روشن میبودند داغ میشدند و برای دست زدن به آن ها مجبور میشدید دستکش مخصوص دستتان کنید .

 

اما نور های جدیده امروزه خنک تر هستند و مشکلات نور های سابق را ندارند .

 

چه زمانی از نور ثابت استفاده کنیم ؟

 

نور ثابت غالبا در عکاسی کودک نادیده گرفته میشود . اما این اشتباه است چرا که خیلی وقت ها آن ها بهترین انتخاب برای عکاسی کودک هستند .

ممکن است شما در مکانی در حال عکاسی کودک باشید که مجاز به استفاده از نور فلش نباشید . اما گاها نور های ثابت مشکل زا نیستند و شما میتوانید از آن ها استفاده کنید .

و یا برخی اوقات ممکن است بخواهید از جلب توجه جلوگیری کنید برای همین میتوانید به جای استفاده از فلاش از نور های ثابت استفاده کنید که توجه کمتری را به شما جلب میکنند .

نور های ثابت غیر از این استفاده ها مهم ترین استفاده ای که دارد زمان عکاسی پرتره است . به خصوص زمانی که شما یک مبتدی هستید و چندان در زمینه عکاسی کودک و پرتره حرفه ای نیستید .

 

عکس کودک

دکمه تماس با ما