بهترین ایده ها برای عکاسی نوزاد

بهترین ایده ها برای عکاسی نوزاد

 

از برترین لذت های عکاسی لذت عکاسی از نوزادان است  . در این سن کودک اولین عکاسی خود را دارد و درواقع هیچ گونه تجربه ای در این زمینه ندارد و تمام احساسات و حالت های چهره و بدنش غیرقابل کنترل است . 

لذتی که در عکاسی نوزاد عکاسان با آن طرف هستند  مستقیما از پاکی و معصومیت این موجودات کوچک و ناز سرچشمه میگیرد . 

البته عکاسان جوان و بی تجربه باید بدانند که عکاسی نوزاد کار چندان راحتی نیست و در تمام عکاسی ها میتوان درجه ی سختی اش در صدر جدول قرار دارد . 

جالب است بدانید نوزادان آنقدر غیرقابل پیش بینی  و حساس هستند که حتی برای عکاسان حرفه ای هم چالش برانگیزند و آنها را نگران میکنند . 

 

برای داشتن یک عکاسی نوزاد شما به عنوان یک عکاس حرفه ای باید بدانید چه اعمالی  را باید قبل از شروع عکاسی انجام دهید . 

 

به عنوان یک عکاس حرفه ای باید بدانید که نوزاد را در چه حالت هایی قرار دهید . باید با توجه به هدفی که از عکاسی دارد ژست ها و حالت های کودک را هماهنگ کنید و سپس عکاسی کنید . 

 

 

اما مهم تر از آن باید تحت هر شرایطی راحتی نوزاد را فراهم کنید . دمای اتاق باید برای بدن نوزاد مناسب باشد  و لازم است بدانید که دمای مناسب برای نوزاد با بزرگسال فرق میکند و دمای اتاق باید بیشترین راحتی را برای نوزاد فراهم کند . 

 

۱.در این حالت شما باید کودک را دمر بخوابانید و دست های او را زیر چانه ش قرار دهید ، در این حالت بهتر است که از کلاه یا تل یا هدبند زیبایی هم استفاده کنید . 

توجه داشته باشید این ژست ژستی است که اگر بتوانید به خوبی دربیاریدش عکس بسیار زیبایی میشود . 

 

۲.حالت دوم حالتی است که قبل از انجام دادنش بهتر است از با والدین کودک هماهنگ کنید و رضایت بگیرید چون گاهی اوقات بعضی از آنها با لخت کردن کامل نوزادشان موافق نیستند . 

این حالت یکی از بهترین ژست ها برای نشان دادن حالت چهره ی کودک و چین و چروک های نوزادی و انحنای زیبای بدنش است . 

کودک را درون سبدی چوبی یا حصیری که با پارچه های پشمی ه نرم پوشیده شده است بگذارید و مانند بقچه کمی درهم بپیچیدش . 

جوری که ترجیحا دست هایش زیر سرش قرار بگیرند . 

 

۴.یکی دیگر از ژست های به ظاهر راحت در عکاسی نوزاد پیچیدنش درلای ملحفه است . اما ارزشش را دارد که یک بار امتحان بکنید . برعکس فرآیند سختش خروجی جالبی به شما خواهد داد . 

 

 

 

دکمه تماس با ما