آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق

آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق

 آتلیه کودک بنسای بهترین آتلیه کودک تهران : با کودکان در آتلیه کودک تعامل داشته باشید ، کودکان یاد گرفته‌اند که رفتار متفاوتی با غریبه‌ها داشته باشند و به همین خاطر شما نمی‌توانید روحیه بازیگوش و سرگرم‌کننده‌ای که برخی بچه‌ها دارند را مشاهده کنید و اغلب اوقات کودکان با کسی که می‌خواهد از آن‌ها عکس بگیرد خیلی خشک رفتار خواهند کرد. نتیجه یک مطالعه نشان می‌دهد که کودکان زمانی که در کنار دوستانشان هستند، نسبت به زمانی که نزد والدین و یا دیگر اعضای خانواده هستند، فعال‌تر هستند.

 

آتلیه کودک آتلیه کودک : آتلیه کودک

آتلیه کودک

آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق

 

برای راه اندازی یک آتلیه کودک موفق با بچه‌ای که جلوی دوربین شما قرار می‌گیرد تعامل داشته باشید و از آن‌ها بپرسید دوست دارند چه کارهایی انجام دهند. البته این مکالمه نباید از بالا به پایین باشد و کودکی که با آن صحبت می‌کنید نباید احساس کند که شما سعی می‌کنید نشان دهید که فرد بزرگسال هستید و او کودک است.

در این صورت آن‌ها شما را هم مثل بزرگسالان دیگر می‌دانند و نمی‌توانند در کنار شما واقعا راحت باشند. در مورد چیزهایی که دوست دارند بپرسید و مکالمه را ادامه دهید.

 

آتلیه کودک آتلیه کودک

آتلیه کودک

آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق

 

به هیچ وجه سعی نکنید به شکلی عکس بگیرید که تمامی تصاویر گرفته شده فقط کمی با هم تفاوت داشته باشند. این روش ممکن است برای برخی بزرگسال‌ها کاربرد داشته باشد اما این کار برای عکاسی از کودکان خیلی خسته‌کننده است و باعث می‌شود بخش زیادی از پتانسیل عکاسی از کودک از دست برود. خلاق باشید و خودتان را فقط به یک عکس سرتاپا محدود نکنید. با فواصل کانونی مختلف عکاسی کنید و کودک را فقط در مرکز تصویر قرار ندهید. شرایط مختلف را آزمایش کنید و ببینید که کدام حالت عملکرد بهتری دارد. در صورتی که والدین کودک مشکلی ندارند، می‌توانید آن‌ها را نیز داخل عکس قرار دهید.

 

آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق آتلیه کودک

آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق

آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق آتلیه کودک : آتلیه کودک شرق

 

تا جایی که می‌توانید از نور طبیعی استفاده کنید

 

هیچ کس دوست ندارد برای مدت زمان طولانی زیر نورهای خیره کننده‌ای که داخل استودیوها وجود دارند بایستد. در مورد بچه‌ها این نوع نور دقیقا چیزی است که باعث می‌شود آن‌ها چشم‌های خودشان را ببندند زیرا با این نوع نور راحت نیستند.

در صورت امکان سعی کنید تا جای ممکن از نورهای سخت جلوگیری کنید و به جای آن از نور طبیعی استفاده کنید. تمام نورهای داخلی را خاموش کنید و نزدیک یک پنجره بایستید. روشنایی تصویر را می‌توانید اصلاح کنید اما نور غیرطبیعی و یا عکسی که داخل آن کودک پلک زده است را نمی‌توانید در لایتروم یا هیچ نرم‌افزار دیگری اصلاح کنید.

 

آتلیه کودک آتلیه کودک

آتلیه کودک عکاسی کودک

 

یک دوربین خوب تهیه کنید (ترجیحا با حالت پی در پی)

 

این مورد برای تمامی عکاس‌ها صدق می‌کند اما در صورتی که قصد راه اندازی آتلیه تخصصی کودک را دارید، باید توجه خیلی بیشتری به آن داشته باشند. یک دوربین خوب نباید تجهیزات و افزودنی‌های زیادی داشته باشد تا کودک را نترساند و نباید صورت شما را هم بپوشاند تا راحت‌تر بتوانید با کودک جلوی دوربین ارتباط برقرار کنید. دوربین‌های حرفه‌ای قابلیت‌های تکمیلی خیلی زیادی دارند اما داشتن تایمر و حالت عکاسی پیاپی از ضروریات کار با کودکان در آتلیه کودک است. با استفاده از حالت عکاسی پیاپی می‌توانید چندین عکس پی در پی را فقط در کسری از ثانیه ثبت کنید.

 

آتلیه کودک

آتلیه کودک آتلیه کودک

 

در صورتی که دوربین شما این قابلیت را داشته باشد نیازی نیست که دستتان همیشه روی کلید شاتر باشد تا عکسی که فقط در کسری از ثانیه رخ می‌دهد را ثبت کنید. با گرفتن چند عکس پیاپی در حالی که کودک در حال حرکت است به شما کمک خواهد کرد بهترین عکس را انتخاب کنید و بقیه‌ی تصاویر را نادیده بگیرید.

در صورتی که جزو آن دسته از عکاس‌هایی هستید که می‌خواهید از کودکان در حال حرکت عکاسی کنید، نباید یک دوربین سنگین و بزرگ تهیه کنید. حمل یک دوربین بزرگ کار سختی است اما در صورتی که یک دوربین کوچک و سبک داشته باشید راحت‌ترین می‌توانید کودکان را دنبال کنید و از آن‌ها عکاسی نمائید.

 #آتلیه_کودک#آتلیه_تخصصی_کودک ، آتلیه کودک شرق تهران ، بهترین آتلیه کودک در شرق تهران

تماس جهت رزرو در آتلیه کودک بنسای بهترین آتلیه کودک شرق تهران :

۰۲۱۷۷۱۹۱۶۵۹ ۰۲۱۷۷۱۸۹۶۲۴

آتلیه تخصصی کودک - بهترین آتلیه کودک شرق تهران - آتلیه تخصصی ، عکاسی کودک

آتلیه کودک

بهترین آتلیه کودک در تهران

دکمه تماس با ما