عکاسی کودک : نکات عکاسی کودک در آتلیه تخصصی کودک

عکاسی کودک : نکات عکاسی کودک در آتلیه تخصصی کودک

عکاسی کودک جدا از زیبایی شیطنت آمیزی که دارد، دارای پروسه دشواری است. اکثر کودکان عاشق شلوغ بازی و شیطنت هستند. اکثر آن ‌ها سریع و پر جنب و جوش اند و گیر انداختن آن ‌ها، حتی برای مدت کوتاه عکاسی کودک در آتلیه کودک ، واقعا امری دشوار و زمانبر است. ثبت عکس کودک یکی از پروژه ‌های سخت، اما بسیار شیرین است که مهارت ‌های خاص خود را نیز می ‌طلبد.

 

عکاسی کودک عکاسی کودک

عکاسی کودک : نکات عکاسی کودک در آتلیه تخصصی کودک

عکاسی کودک : نکات عکاسی کودک در آتلیه تخصصی کودک عکاسی کودک : نکات عکاسی کودک در آتلیه تخصصی کودک

 

در حالی که بسیاری از عکاسان تمایل دارند تا با دوربین خود به ثبت یک لبخند زورکی و یا تصنعی حاصل از سیـــب گفتن بپردازند، معدود عکاسانی هستند که با سر لوحه قرار دادن قوانینی فراموش شده، سعی بر آن دارند تا از ماهیت واقعی کودک عکس بیاندازند. این دسته از عکاسان سعی دارند که هنر را آنطور که هست، مشاهده و در معرض نمایش بگذارند.

 

عکاسی کودک عکس کودک

آتلیه کودک شرق تهران

 

آرام باشید

 

آرامش به خرج دهید تا واکنش نرمال از کودکان دریافت کنید. اگر به طور مداوم دنبال کودکان باشید و در این جستجو قصد داشته باشید تا از آن‌ ها لبخند بدزدید، چیزی جز لبخند زورکی، تلخ و غیر واقعی نمی بینید. اما اگر فقط کمی صبور باشید و بی سر و صدا روند را دنبال کنید، آنچه را که می خواهید به دست خواهید آورد: یک عکس پرتره کودک گرم و واقعی!

 

عکاسی کودک عکاسی کودک

عکاسی کودک

عکاسی کودک آتلیه کودک

 

کودکان را به حال خود رها کنید

 

به جای آنکه تلاش کنید یک صحنه خاص برای عکاسی کودک پدید آورید، اجازه دهید تا آن ‌ها اکتشاف کنند. اگر در طول عکاسی کودک به طور مداوم به آن ‌ها گوشزد نکنید که به “اینجا نگاه کنید”، “به آنجا نگاه کنید”، “بنشینید”، “بایستید” و “بازی کنید” نتایج شگفت ‌انگیزی خواهید دید.

 

به یاد داشته باشید، حتما لازم نیست که در آتلیه عکاسی کودک , کودک به دوربین زل بزند. حتی اگر کودک به دوربین نگاه نکند، قادر خواهید بود تا روایتگر داستانی متفاوت باشید.

توجه داشته باشید، بهترین کاری که می ‌توانید در این حوزه انجام بدهید، این است که آرامش خودتان را حفظ کنید و خودتان باشید. قطعا کودکان، احساسات شما را درک می‌ کنند و سعی می‌ کنند تا با شما ارتباط برقرار کنند.

 

اگر کودکان فکر کنند که شما از آن‌ها سوء استفاده می کنید و خودتان نیستید، سعی می‌ کنند تا عکس ‌العمل نشان دهند. کودکان دوست دارند که از جانب شما مورد احترام قرار گیرند. اگر به آن ها احترام بگذارید، نفس عمیق بکشید و خودتان باشید، قطعا به موفقیتی بزرگ خواهید رسید.

 

 

عکاسی کودک عکاسی کودک

عکاسی کودک

عکاسی کودک عکاسی کودک : نکات عکاسی کودک در آتلیه تخصصی کودک

 

معصومیت کودکانه را قاب بگیرید

 

معصومیت یکی از عناصر جدایی ناپذیر دوران کودکی است. پس چرا آن را قاب نگیرید؟ معصومیت در هر یک از لحظات کودکانه نهفته است. برای ایجاد جذابیت در عکس پرتره کودک، با او بازی کنید و درباره افکارش صحبت کنید.

برای گرفتن عکس پرتره کودک، یک عمق میدان سطحی و سرعت شاتر مناسب را انتخاب کنید تا معصومیت را بربایید.

 

آتلیه کودک آتلیه عکاسی کودک

آتلیه کودک

عکاسی کودک آتلیه کودک شرق تهران

 

عکاسی کودک یکی از شیوه ‌های دشوار، اما زیبای عکاسی است که توانایی برقراری ارتباط با کودکان یکی از ملزومات آن است. این نوع از عکاسی، خلاف تصور عده ‌ای دارای سختی ‌های خاص خود بوده که علاوه بر نکات فوق، دارای تنظیمات و تجهیزات اختصاصی نیز هست.

یکی از خطرناک ‌ترین ایده‌ های عکاسی کودک ، محدود کردن خلاقیت است. بهتر است که در حین ثبت عکس پرتره کودک، خلاق باشید و سبک و سیاق خود را فراموش نکنید. مطابق با سبک عکاسی خود پیش رفته و هنر را از قاب نگاه خودتان ثبت کنید.

امیدواریم که نکات ذکر شده در این مقاله، راهنمای شما در عکاسی از کودکان باشد. حالا زمان آن رسیده که دوربین خود را بردارید و به دنیای شاد و هیجان انگیز کوچولوهای دوست داشتنی سفر کنید.

 #آتلیه_کودک#آتلیه_تخصصی_کودک ، آتلیه کودک شرق تهران ، بهترین آتلیه کودک در شرق تهران

تماس جهت رزرو در آتلیه کودک بنسای بهترین آتلیه کودک شرق تهران :

۰۲۱۷۷۱۹۱۶۵۹ ۰۲۱۷۷۱۸۹۶۲۴

آتلیه تخصصی کودک - بهترین آتلیه کودک شرق تهران - آتلیه تخصصی ، عکاسی کودک

دکمه تماس با ما