تکنیک عکاسی کاندید در آتلیه عکس کودک

تکنیک عکاسی کاندید در آتلیه عکس کودک

اگر شما والدینی هستید که اشتیاق به گرفتن عکس‌ کودک خوب از کودکان خود دارید، این راهنمای عکاسی کودک در وبلاگ آتلیه تخصصی کودک بنسای ، شما را به آن سمت می‌برد و به ثبت عکس های بهتر از کودکتان کمک می‌کند.

 

عکاسی ژستی در مقابل عکاسی کاندید : 

اولین چیزی که ممکن است بپرسید این است که؛ منظور از عکاسی کاندید در آتلیه عکاسی کودک چیست و چگونه این کار در آتلیه عکس کودک کمک می‌کند تا از کودکان بهتر عکس بگیریم.

 

آتلیه عکس کودک شرق تهران

 

خب، سؤال خوب و به جایی است !

اکثر ما بیشتر با سبک‌های سنتی در عکاسی کودک آشنا هستیم. این یعنی شما باید به عنوان یک آتلیه عکاسی کودک پشت دوربین باشید و سوژه‌ی شما با ژستی که به او می‌دهید، درست در مقابل دوربین بنشیند. غالباً عکاسان کودک از کودک شما درخواست می‌کنند بگوید سیب ! ، و کودک شما با یک لبخند بسیار غیرطبیعی در عکس نهایی ظاهر می‌شود. در این سبک از عکس‌های مطرح شده، کودک کاملا آگاه است که از او عکس گرفته می‌شود.

در این روش آتلیه عکاسی کودک کاملاً روی اکثر جنبه‌های عکس کنترل کاملی دارد و ممکن است سوژه را راهنمایی کند تا عکس کودک مورد نظر خود را بدست آورد. در برخی از موارد، این روش گرفتن عکس کاملاً مناسب است. به خصوص اگر برای عکاسی مد یا فشن باشد. بسیاری از افراد از این سبک عکاسی در عروسی‌ها نیز استفاده می‌کنند، گرچه اکنون تعداد زیادی از عکاسان حرفه‌ای به سمت شیوه‌ی عکاسی کاندید روی آورده‌اند.

عکاسی کاندید ( Candid Photography ) در آتلیه عکاسی کودک

 

در سبک عکاسی کودک به روش کاندید، عکاس در آتلیه عکس کودک کنترل بسیار کمتری روی سوژه دارد. عکاس کودک مجبور است در اطراف زیاد حرکت کنند و کودک ممکن است حتی از عکس گرفتن هم آگاه نباشد.

 

ژست عکس کودک

 

نتیجه در اینجا این است که شما با لحظات و حالت‌های بسیار طبیعی‌تری برای عکاسی کودک روبرو می‌شوید. اینها اغلب لحظاتی هستند که اگر در مسیر سنتی قرار گیرید، هرگز آنها را ضبط نخواهید کرد.

 

آتلیه کودک شرق

 

ژست عکس کودک در آتلیه کودک

 

عکاسی کودک و نوزاد

آتلیه تخصصی کودک

عکاسی کودک فضای باز

 

هیچ علمی در این مورد وجود ندارد. لازم نیست روانشناس کودک باشید تا درک کنید که بچه‌ها دوست دارند بازی کنند. این دلیل کامل وجود آنها در نگاه خودشان است. بهترین تصویرهایی که از کودکان ثبت می شود ، زمان‌های غوطه‌ور بودنشان در بازی یا لحظاتی است که رفتاری طبیعی‌تر دارند، مانند هرج و مرج های کودکانه، ساخت لگو، ساختن حفره‌ها یا هنگام یک نوازش آرام با پدر قبل از خواب. هر کجا که باشد، از این فرصت استفاده کرده و بدون ایجاد هیاهو، عکستان را ثبت کنید.

 

آتلیه کودک رسالت

عکاسی کودک

 

بر لبخند زدن آن‌ها در این نوع عکاسی کودک پافشاری نکنید و یا آن‌ها را مجبور نکنید که در آتلیه کودک به دوربین نگاه کنند، چرا که این کار بلافاصله آنها را از ایده خالی می‌کند. اگر سعی کنید آنها به زور بخندند، بی شک چهره‌ای مصنوعی، بی احساس به دست خواهید آورد. آنها نه تنها غیرطبیعی به نظر خواهند رسید بلکه مطمئناً باید خیلی منتظر بمانید تا بتوانید دقیقا همان ژست عکس کودک که مد نظرتان هست را از کودکان دریافت کنید.

 

آتلیه عکاسی نوزاد و کودک تهران

 

یکی از مهمترین سلاح‌های مخفی در عکاسی کودک به روش کاندید در آتلیه کودک استفاده از تکنیک پیش بینی است. ما در آتلیه تخصصی عکاسی کودک بنسای  (آتلیه عکس نوزاد و کودک شرق تهران) از این مهارت به خوبی استفاده می‌کنیم .

 

 تلفن رزرو آتلیه تخصصی کودک بنسای :

۰۲۱۷۷۱۹۱۶۵۹ ۰۲۱۷۷۱۸۹۶۲۴

دکمه تماس با ما