عکاسی از کودکان با لبخندهای طبیعی در آتلیه کودک

 عکاسی از کودکان با لبخندهای طبیعی در آتلیه کودک

یک لبخند واقعی در عکاسی نوزاد و کودک و از صمیم قلب، چیزی فراتر از تنها بالا بردن گوشه های لب است. یک لبخند واقعی از کل صورت ساطع می شود و با کل بدن احساس می شود. ثبت یک لبخند اجباری و مصنوعی آسان است ؛ ما می دانیم که داشتن یک لبخند ساختگی و عکس گرفتن از آن حس چندان خوبی ندارد، و برای عکاسی از کودک نیز خوب به نظر نمی رسد. در این مقاله آتلیه تخصصی کودک و نوزاد بنسای، نکاتی برای عکاسی از کودکان با لبخند های طبیعی تر مطرح خواهد شد.

بنابراین در حالیکه ما می خواهیم از لبخند زیبای یک کودک عکس بگیریم، می خواهیم که آنها از روند عکاسی کودک هم لذت ببرند. و ما نیز به عنوان عکاس، می خواهیم در هنگام عکاسی کودکان از آنها اوقات خوشی داشته باشیم.

چیزهای زیادی برای کشف کردن در مورد کودکان وجود دارد، تمام علاقه مندی های آنها، مسائل کوچک و بزرگ آنها، این که چه احساسی در مورد خود و خانواده شان و این دنیای خنده دار پیر دارند. کودکان بی پرده، سرگرم کننده، خلاق، مشتاق و کنجکاو هستند . آنها باهوش نیز هستند و می توانند بگویند چه موقع کسی واقعا علاقه مند نیست. بنابراین مطمئن شوید که قلب و نیت شما در جای مناسبی قرار داشته باشد.

اگر زمان عکاسی کودک شما احساس ناراحتی کند، جلب یک لبخند صادقانه و واقعی برای یک عکس خاص کودک غیر ممکن خواهد بود. تاکید بر ایجاد یک ارتباط صادقانه با کودکان به طوری که آنها احساس راحتی کنند، باعث خواهد شد که آنها خود واقعیشان را به بهترین شکل نشان دهند.

در ادامه این مطلب در سایت آتلیه تخصصی کودک و نوزاد بنسای در شرق تهران چند مکالمه ای که با کودکان در زمان عکاسی کودک را داریم را مطرح میکنیم که اغلب به شادی و لبخندهای واقعی منجر می شود:

 

کشف اسباب بازی یا شخصیت مورد علاقه آنها :

 

اسباب بازی های مورد علاقه اغلب برای بچه های کوچک مهم هستند. اگر سوژه شما یک اسباب بازی خاص دارد (به عنوان مثال، «بانی خرگوشه»)، از آن به عنوان بخشی از گفتگویتان در زمان عکاسی کودک استفاده کنید.

بانی دهان داره؟

بانی یک دکمه روی شکمش داره؟

بانی کجا می خوابه؟ توی این کفش می خوابه؟ (کفش هایش را بالا نگه می دارم)

اونم مثل تو دوست داره ژست عکاسی کودک بگیره

اونم مثل تو دلش عکاسی کودک می خواد؟

هممم، توی یخچال می خوابه؟

می دونم، اون باید توی رختخواب پیش مامان و باباش بخوابه، مگه نه؟

سوال های سربسته برای این گروه سنی عالی هستند، بنابراین آنها مجبور نیستند خیلی زیاد فکر کنند و تنها می توانند با سر اشاره کنند یا سر خود را تکان دهند، و لبخند بزنند و در حین خندیدن حرف بزنند.

عکس کودکژست عکس نوزاد و کودک

 

حیوانات : 

 

حیوانات چیزی هستند که بچه ها می توانند به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند. من دوست دارم سوال های احمقانه و خنده دار بپرسم.

اگر می تونستی هر حیوانی رو که می خواهی به عنوان حیوان خانگی داشته باشی، کدوم رو انتخاب می کردی؟

در مورد این حیوان چی می دونی؟

دوست داری چه حیوانی کنارت برای عکاسی و ژست عکس باشه؟

چه اسمی برای این حیوان خانگی خوبه؟

اگر یک خرگوش خونگی داشتی، اسمش رو چی می ذاشتی؟

در آتلیه تخصصی کودک بنسای سوال آخر را در مورد خیلی از حیوانات پرسیده میشود – اگر یک زرافه، یا یک هزارپا، یا یک کرگدن خانگی داشتی… حیوان هایی را انتخاب کنید که حیوان خانگی معمول و متداولی نیستند...

ژست عکاسیآتلیه شرق تهران

 

وقتی بزرگ شدی : 

 

گفتگوهایی در مورد شغل ها، بزرگ شدن، و کارهایی که پدر و مادرشان انجام می دهند، همیشه واکنش خوبی در پی دارد. سوال های شما بسته به سن و شخصیت کودک می توانند مفرح یا جدی باشند.

برای بچه های بیخیال تر، من ممکن است اینطور شروع کنم:

وقتی بزرگ شدی، دوست داری یک رقاص باله بشی یا یک شاهزاده خانم؟ (برای پسرها)

وقتی بزرگ شدی، دوست داری مامان بشی یا بابا؟ (برای دخترها)

وقتی بزرگ شدی، دوست داری قورباغه بشی یا مار؟

برای بچه های بزرگتر و جدی تر در زمان عکاسی کودک، می توانید این سوالات را بپرسید:

چه کسی بهترین شغل دنیا رو داره؟

چه شغلی کسل کننده ترین شغل دنیاست؟

بابا وقتی میره سر کار چی کار می کنه؟

وقتی بزرگ شدی، دوست داری آشپز بشی یا فضا نورد؟

یا یک مخترع یا راننده کامیون؟

برای بچه ها راحت تر است که یک سوال «این یا آن» از آنها بپرسید، به جای این که تنها بگویید «وقتی بزرگ شدی می خواهی چه کاره شوی؟» این که از بچه ها بخواهید به یک پاسخ دقیق فکر کنند، می تواند برای آنها کمی دشوار باشد.

 

آتلیه بنسای شرق تهران

 

هنگام عکاسی از کودکان، وقت بگذارید و از بودن با آنها لذت ببرید. آنها رفتار دوستانه و با اعتماد به نفسی دارند، کم حرف و تودار هستند، خسته اند، بیش فعالی دارند، خجالتی اند، شوخ طبع اند؟ در مورد این که کدام سبک گفتگو برای هر کودک بهتر عمل خواهد کرد، تصمیمات شهودی بگیرید. این کار با کسب تجربه آسان تر می شود، ما در آتلیه تخصصی بارداری و کودک بنسای برای عکاسی از کودکان با آنها وقت بگذرانیم و با آنها وارد گفتگو صمیمی می شویم ، در این صورت عکاسی از کودکان خیلی زود راحت و بی دردسر می شود و می توانیم بهترین لبخدها و بهترین ژست های عکاسی کودک را ثبت کنیم.

 

 

 

دکمه تماس با ما