اشتباهات رایج عکاسان در عکاسی کودک

اشتباهات رایج عکاسان در عکاسی کودک

اشتباهات رایج عکاسان در عکاسی کودک

 

 

غالبا در عکاسی کودک به دلیل متفاوت بودن کودکان از هم و وجود رفتار و اخلاق های خاص در  آن ها اشتباهات زیادی ممکن است رخ دهد که ما نباید به آن ها اجازه ی اتفاق افتادن بدهیم .

 

والدین با خود فکر میکنند اگر فرزندشان را به آتلیه کودک برای عکاسی کودک ببرند احتمالا هیچ اشتباهی رخ نمیدهد و میتوانند به  راحتی عکس های خوبی از فرزندشان بگیرند اما اینگونه نیست .

 

این اتفاقات اکثرا برای آماتور ها و عکاسان کودکی که چندان حرفه ای نیستند میوفتد . اما نکته ی قابل توجه این است که تا اشتباه نکنید و تجربه کسب نکنید به یک حرفه ای تبدیل نمی شوید پس ناامید نشوید و با انرژی به تلاش کردن ادامه دهید  چرا که یک روزی شما میتواند به صورت حرفه ای عکاسی کودک انجام دهید .

 

حال میخواهیم چندین نکته در مورد کارهایی که نباید در طول عکاسی کودک انجام دهید به شما بگوییم 

 

از رنگ های بیش از حد اشباع یا به عبارتی جیغ استفاده نکنید 

عکس کودک

منظور درواقع رنگ هایی هستند که غیر واقعی  هستند و رنگ و لعاب خوبی دارند .

 

توجه داشته باشید که این جور رنگ ها غالبا تنها بر روی صفحه ی مونیتور خوب به نظر  می آیند و اگر شما جای دیگری ببینیدشان  توی ذوق میزنند .

 

پس بهترین کار این است که سعی کنید از این رنگ ها کمتر استفاده کنید و اگر هم استفاده میکنید خیلی بزرگ نباشند و تنها در حد تزئین به کار ببرید شان .

 

اگر قصد دارید یک عکاس حرفه ای باشید و دوست دارید این رشته را ادامه بدهید نیاز است که به شارپ بودن عکس هایتان توجه کنید . 

شارپ بودن به معنی وضوح تصویر است . یعنی عکس شما تار و بلور نباشد .

 

حتما هنگام کادر بندی و یا چینش دکور به ترکیب بندی هایی که میسازید دقت کنید . در عکاسی کودک ، هر نوع عکاسی ای ترکیب بندی یکی از مهم ترین اصول عکاسی دقیق و حرفه ای است که باید به آن توجه کنید .

 

عکس کودک

دکمه تماس با ما