اصول عکاسی کودک در فضای باز

اصول عکاسی کودک در فضای باز

اصول عکاسی کودک در فضای باز

 

یکی از زیبا ترین انواع عکاسی ها عکاسی فضای باز است . 

حتما برایتان پیش آمده است که هنگام سفر به دشت و یا ساحل زیبایی رسیده اید و دوست داشته اید که از کوچولوی خود در آن فضای زیبا و دل نواز عکاسی کنید .

شاید اگر شما قصد عکاسی طبیعت داشتید در بعضی از شرایط به مشکل برمیخوردید چرا که در فضای باز گاهی اوقات شما سوژه ی خاص و معینی ندارید و از این نظر ممکن است با مشکل مواجه شوید ولی از آنجایی که قصد شما عکاسی کودک است شما این مشکل را حل شده بدانید . چرا که سوژه ی شما مشخص است و نیازی نیست نگران نداشتن سوژه و المان کافی در کادر عکس تان باشید .

در عکاسی فضای باز استراتژی مناسب برای عکاسی این است که شما سوژه را جلوی دوربین تان قرار دهید و آن را فوکوس اصلی در نظر بگیرید .

زمانی که شما دارید عکاسی فضای باز انجام میدهید مهم ترین مسئله نور خوب و مناسب است که شما باید آن را پیدا کنید . بهتر است اگر قصد عکاسی کودک در فضای باز را دارید زمان انتخابی تان در اوایل صبح و یا اواخر روز باشد . این زمان ها بهترین نور های ممکن برای عکاسی فضای باز هستند چرا که زاویه و شدت نور در این زمان باعث ایجاد کنتراست و تضاد زیبایی در عکس کودک شما میشود .

عکس کودک در فضای باز

اما اگر در زمانی غیر از این تایم ها قصد عکاسی فضای باز دارید پس باید کمی خودتان را با شرایط تطبیق دهید و استراتژی تان را عوض کنید .

بهترین راه حل این است که قبل از شروع عکاسی از کودک تان کمی آزمون خطا کنید ، با نور موجود بازی کنید و اشتباه هایی که نباید انجام دهید را بشناسید . اینگونه میتوانید عکاسی فضای باز بهتر و مفید تری داشته باشید .

 

و درنهایت فراموش نکنید که برای عکاسی همیشه هنر و خلاقیت شما حرف اول را میزند و همیشه باید این قسمت از کار شما فعال باشد .

 

عکس کودک در فضای باز

دکمه تماس با ما