درس های عکاسی که هر عکاس خبره ای باید آن ها را بداند

درس های عکاسی که هر عکاس خبره ای باید آن ها را بداند

درس های عکاسی که هر عکاس خبره ای باید آن ها را بداند

 

 

با مطالعه ی مقاله ی امروز و یادگیری نکاتی که میخواهیم به شما بیاموزیم از بسیاری از اشتباهات در عکاسی درآتلیه کودک که اغلب خجالت آور هستند جلوگیری می کنید .

 

سریعا پس ازعکاسی در آتلیه کودک عکس ها را بر روی  کامپیوتر و یا لب تاپ بریزید 

 

بسیار پیش می آید که پس از عکاسی کودک در آتلیه کودک عکس های سوژه گم و گور میشوند و در شرایطی حتی بدتر پاک میشوند .

ما برای اینکه چنین مشکلی برایتان پیش نیاید به شما پیشنهاد می کنیم حتما حتما پس از عکاسی کودک در آتلیه کودکسریعا عکس ها را به کامپیوتر منتقل کنید تا چنین اشتباهاتی رخ ندهد .

 

از بدترین مشکلاتی که حین عکاسی کودک میتواند برای یک عکاس پیش بیاید این است که حین عکاسی کودک کارت حافظه ی دوربین پر شود و زمانی که عکاس میخواهد یک کارت حافظه ی دیگر بردارد و جایگزین کند هیچ کارت حافظه ی خالی ای پیدا نشود .

به اضافه اینکه اصلا جلوه جالبی ندارد شما هنگام عکاسی کودک جلوی پدر و مادر سوژه ی کودک به همچین مشکل مسخره و پیش پا افتاده ای بربخورید .

 

اگر بلافاصله پس از عکاسی کودک عکس ها را از روی کارت حافظه خالی کنید و بر روی کامپیوتر بریزید چنین مشکلاتی پیش نمی آید .

 

درس دوم 

 

حتما حتما هنگام عکاسی کودک فرمت را بر روی raw  قرار دهید .

خیلی وقت ها هنگام عکاسی کودک عکس ها را با فرمت jpeg  ذخیره می کنید و کارتان هم خوب پیش می رود اما در بعضی شرایط ممکن است عکس های شما را خراب بکند و تراز سفیدی آن ها دچار مشکل شوند .

 آتلیه کودک

هنگام عکاسی در آتلیه کودک سعی کنید خود را با برنامه آن ها تنظیم کنید

 

عکاسی در آتلیه کودک از هیجان انگیز ترین مشاغل دنیا است اما اگر نتوانید خودتان را با آن ها تطبیق دهید این شغل تبدیل به یک کابوس میشود .

 

از لنز های سریع در عکاسی کودک استفاده کنید

 

لنز هایی که دریچه دیافراگم آن ها زیاد باز می شود بی خودی گران نیستند . این لنز ها با دیافراگم بازشان نور بیشتری را به داخل لنز راه میدهند و این امر باعث میشود شما بتوانید از سرعت شاتر بالاتری استفاده کنید و در نتیجه می توانید حرکات را ثابت نشان دهید .

 

در استفاده از فلاش نترسید

 

بسیاری از عکاسان هنگام عکاسی کودک ترس از استفاده از فلاش دارند اما کافی است بدانید که فلاش ها در عکاسی کودک کیفیت عکس ها را به شدت بالا می برد .

 

هنگام ویرایش عکس های کودک حتما عکس ها را با سایز صد درصد آن ها ببینید . چرا که اینگونه هنگام ویرایش شما تمامی ایراد ها را می بینید و آن ها را رفع می کنید و دیگر پس از چاپ عکس به مشکل برنمیخورید . 

 

این مقاله در تاریخ ۱۰ آذر ۹۸ اپدیت شده است !

دکمه تماس با ما