عکاسی کودک با فوکوس خودکار دوربین

عکاسی کودک با فوکوس خودکار دوربین

عکاسی کودک با فوکوس خودکار دوربین 

 

اگر مدت هاست علاقند به عکاسی کودک به صورت حرفه ای هستید و میخواهید که عکس های با کیفیتی از فرزند خود بگیرید این مطلب قطعا برای شما مفید خواهد بود پس با ما همراه باشید تا به شما بیاموزیم چگونه عکس با وضوح و کیفیت بالا از فرزند دلبندتان بگیرید .

 

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع فوکوس خودکار ( AF یا  AUTOFOCUS ) مثل فوکوس تشخیص فاز و تشخیص کنتراست در عکاسی کودک آشنا کنیم .

 

اگر تا به حال به دنبال عکاسی کودک به صورت حرفه ای بوده اید قطعا برایتان پیش آمده است که پس از یک جلسه عکاسی کودک خسته کننده به منزل برگشته اید و پس از مشاهده عکس ها دیده اید که بیش تر آن ها کمی تار هستند و فوکوسی عقب و جلو دارند و به روایت کلی تر چیزی که شما میخواستید باشند نبوده اند . 

سیستم های فوکوس خودکار برعکس آن چیزی که آماتور ها فکر میکنند بسیار پیچیده هستند و نیاز است که حتما آموزش داده بشوند . به اضافه اینکه توضیح و آموزش شان نیز کمی وقت گیر است و باعث میشود مخاطب گیج بشود .

بنابر این در این مطلب برایتان توضیح مختصری راجع به دو نوع مد فوکوس خودکار ارائه می دهیم .

 

فوکوس تشخیص فاز

 

فوکوس تشخیص فاز در DSLR ها بیشتر رایج است و از چیزی که تحت عنوان تقسیم کننده پرتو نور شناخته میشود استفاده میکند تا کارش را انجام دهد .

این تقسیم کننده پرتو ، نور موجود را به سمت دو میکروسنسور متفاوت هدایت می کند در نیتجه شما دو تصویر جدا گانه و یکسان خواهید داشت .

این دو تصویری که می بینید به طور خودکار با استفاده از نرم افزار داخلی دوربین هم تراز میشوند و یا به عبارت دیگر در فوکوس قرار می گیرند .

حتما برایتان پیش آمده که از دوربین های قدیمی تر با لنز های فوکوس دستی استفاده کرده باشید . 

پس باید به یاد بیاورید که چطور یک تصویر یا یک صحنه به صورت دو بخشی در مرکز منظره یاب ظاهر میشد و فوکوس با هم تراز کردن دو تصویر تراز نشده به دست می آمد .

سیستم تشخیص فاز نیز  دقیقا به همین شکل کار میکند .

 

فوکوس تشخیص کنتراست

 

فوکوس تشخیص کنتراست از فوکوس تشخیص فاز دقیق تر است .

اللخصوص زمان عکاسی کودک وقتی که شما می خواهید از سوژه کلوز آپ با یک دیافراگم باز بگیرید .

اینگونه تکنولوژی پشت آن سبک تر و ارزان تر است .

اما سیستم تشخیص فاز قوی تر و گران تر از تشخیص کنتراست است .

اما هنگام عکاسی از سوژه های درحال حرکت مانند عکاسی کودک و سوژه های کودک که تحرک زیادی دارند غیر قابل پیش بینی ، سریع تر و قابل اطمینان تر نیز است .

در این زمینه مکانیزم تشخیص کنتراست بسیار ضعیف تر ، سبک تر و ارزان تر است .

 

دکمه تماس با ما