عکاسی پرتره کودک

عکاسی پرتره کودک

عکاسی پرتره کودک در آتلیه کودک

 

عکاسی از آن دسته از هنر هایی است که تمامی خاطرات و لحظات انسان شامل لحظات خوب  و یا بد را ثبت و به یادگار میگذارد .

مدتی است که گرایش های مختلف عکاسی از هم جدا شده و هر کدام از آنها تبدیل به یک حرفه ی تخصصی و جدا از دیگری شده اند .

و البته که تمامی اصول و قواعد آن نیز حرفه ای تر و تخصصی تر شده است .

عکاسی کودک در رشته ی عکاسی از جمله عکاسی هایی است که به دلیل جذابیت و شیرینی زیادی که دارد طرفدار زیاد دارد و خیلی ها هستند که دوست دارند وارد این شاخه ی جذاب از عکاسی بشوند .

 

حقیقتا که کودکان معصوم ترین و زیباترین سوژه های عکاسی هستند که تنوع و خلاقیت در عکاسی از آنها هیچوقت تمامی ندارد و همیشه شما شاهد ایده های جدید و متنوعی خواهید بود .

 

چگونه از کودک عکس بگیریم ؟‌

 

برای اینکه بتوانید عکس های زیبایی از کودک بگیرید باید به یک سری تکنیک ها و نکات ریز ولی اساسی دقت کنید تا خروجی کار باب میل شما و مشتری تان باشد .

کلیدی ترین نکته در عکاسی کودک داشتن خلاقیت و تنوع فکری است .

 

برای گرفتن عکس های زیبا از کودکان شما باید به دستورهای موجود در لنز دوربینتان دقت زیادی داشته باشید .

به طور مثال : حواستان باشد که آیتم اضافه ای در  کادر نباشد و به جای کودک از دکور عکس عکاسی نکنید .

 

اگر به عکس هایی که در آتلیه کودک گرفته میشود دقت کنید متوجه میشوید که  هیچ چیز اضافه ای در عکس دیده نمیشود و کیفیت عکس ها خیلی بالاست که البته این مورد به دلیل لنز های خیلی قوی آنها است .

 

عکاسی از کودکان  جدا از تمام جذابیت ها و شیرینی هایی که برای عکاس و تیم عکاسی دارد ولی کار بسیار سخت و دشواری است که در فرآیند عکاسی شما متوجه آن خواهید شد .

در عکاسی کودک شما اغلب با سوژه هایی روبرو هستید که کم سن و سال هستند و صبر و حوصله کافی برای گوش دادن به اوامر شما برای نشستن ، ایستادن و ژست گرفتن ندارند .

کودکان در حین کار خسته میشوند گرسنه میشوند و ممکن است دیگر نخواهند با شما همکاری کنند و به حرف هایتان گوش دهند . حتی ممکن است بد خلق بشوند و کمی بد اخلاقی بکنند .

اگر شما به عنوان عکاسی حرفه ای به این مسائل توجه نشان ندهید در نهایت خروجی ای که دریافت میکنید مطابق میلتان نخواهد بود .

کودکان به دلیل اقتضای سنی شان تحرک و جنب و جوش زیادی دارند که طبیعی هم است . به همین دلیل ممکن است عکاس موقع ژست گرفتن و عکاسی کمی از این مورد اذیت بشود اما باید بتواند آرامش خودش را حفظ بکند و در نهایت صبر و حوصله کودک را وادار به همکاری کند .

 

عکس پرتره باید در تمامی آلبوم های کودکان وجود داشته باشد یعنی وجودشان ضروری و یک جورایی واجب است .

عکس پرتره به دلیل فاصله ی کمه دوربین با سوژه و جزئیات و ظرافتهای کودک که به خوبی در عکس مشخص است طرفداران زیادی دارد اصولا مادر و پدر ها تقاضا دارند که حتما عکاس چندین عکس پرتره از فرزندشان بگیرد .

 

دکمه تماس با ما