اشتباهات در عکاسی

اشتباهات در عکاسی

اشتباهات در عکاسی

 

 

در حرفه ی عکاسی کودک اشتباهات زیادی ممکن است رخ دهند که باید جلویشان برای اتفاق افتادن گرفته شود . 

زمانی که شما کودکتان را به یک آتلیه عکاسی کودک میبرید قطعا احتمال اینکه آنجا اشتباهی رخ بدهد خیلی کم است اما باز هم بهرحال امکانش هست .

چنین اتفاقاتی اکثرا برای آماتور ها و عکاسانی که چندان حرفه ای نیستند میوفتد . اما نکته ی قابل توجه این است که تا اشتباه نکنید و تجربه کسب نکنید به یک حرفه ای تبدیل نمی شوید پس ناامید نشوید و با انرژی به تلاش کردن ادامه دهید .

 

رنگ های بیش از حد اشباع

 

منظور از رنگ های اشباع رنگ های غیر واقعی و یا رنگ هایی هستند که رنگ و لعاب خوبی دارند . 

ولی مشکلی که وجود دارد این است که این رنگ ها معمولا تنها روی صفحه ی مونیتور خوب بنظر میایند و اگر شما آنها را جای دیگری ببینید خیلی دلنشین نیستند و گاهی اوقات حتی تو ذوق میزنند .

پس سعی کنید به جای استفاده از این رنگ ها و یا ساختنشان در هنگام ادیت عکس .. هنگام دکور کردن صحنه اکسسوری هایی را انتخاب کنید که رنگ های قدرتمندی داشته باشند . 

اگر اکسسوری مورد نظر با رنگ دلخواهتان را پیدا نمیکنید گاهی اوقات نیز میتوانید با کمک دستکاری نور صحنه رنگ دلخواهتان را به وجود بیاورید .

 

شارپ نبودن عکس ها 

 

اگر میخواهید یک عکاس حرفه ای باشید پس باید بتوانید کنترل شارپ بودن عکس را در اختیار داشته باشید تا درنهایت بتوانید نتیجه ی مطلوبی دریافت کنید .

هنگام گرفتن عکس پرتره فوکوس دوربین باید بر روی چشم ها باشد چرا که هنگام گرفتن عکس پرتره این ناحیه بیشترین مقدار شارپ بودن را نیاز دارد .

و حتما سعی کنید به فوکوس پشت سوژه توجه داشته باشید زیرا گاهی اوقات به اشتباه به جای سوژه بر روی پس زمینه فوکوس میکند .

 

ترکیب بندی 

 

خیلی مهم است که بدانید دقیقا از چه چیزی میخواهید عکاسی کنید . باید به محیط اطرافتان توجه زیادی داشته باشید .

چند لحظه وقت برای خودتان بخرید .. بایستید و به سوژه با دقت نگاه کنید و بعد از آنکه به خوبی آن را بررسی کردید ترکیب صحنه ی خود را بچینید و شروع به عکاسی کنید .

نکته ی مهم : اگر سوژه ی شما عینک طبی استفاده میکند حتما مراقب زاویه ی انتخابیتان برای عکاسی باشید چرا که اگر زاویه مناسب را انتخاب نکنید نور در شیشه ی عینک بازتاب میشود و عکس شما را خراب میکند .

 

فاصله ی مناسب

 

همیشه سعی کنید هنگام عکاسی کودک فاصله ی زیادی از کودک نداشته باشید . به سوژه نزدیک شوید پس از آنکه وضوح کامل را داشتید آنوقت عکاسی کنید .

 

صاف بودن دوربین

 

برخی از عکاسان غیر حرفه ای سعی میکنند با کج کردن دوربین عکس های خلاقانه بگیرند اما این کار اصلا نشانه ی خلاقیت شما نیست . بلکه برعکس کاملا نشان میدهد که شما یک عکاس آماتور و غیر حرفه ای هستید که نمیدانید باید همیشه دوربین را صاف نگه دارید .

 

 

دکمه تماس با ما